Close

Hızlı Teklif Alın

Formu doldurduktan sonra teklif için sizi arayalım.
Delta Industrial Robots

With articulated robot, the new member of high-tech product range, Delta contributes Smart Factories concept much more than before. With their capacity that meets necessity of high speed and accuracy DRV Serisi 6 Eksen Robots, help you increase your production capacity in low cycle rates.

DRV90L
DRV90L
DRV70L
DRV70L

General Features:

DRV robots that have 7 kg carrying capacity, is offered by reaching options of 710mm and 900mm.

Designed for flexible movements, Hollow Wrist enables you to make aesthetics and safe cabling.

It is compact and practical with 3 integrated valves.

It is convenient for, ceiling, wall and floor montage.

 

Reproducibility

DRV70L : 0.02 mm

DRV90L : 0.03 mm

Cycle Time:

DRV70L : 0.32 sec

DRV90L : 0.35 sec

 

Cycle time was calculated considering 25 mm vertical, 300 mm horizontal forward and backward movement of robot under the 1 kg weight.

Delta Scara Robotlar

Delta Robot ailesinin SCARA robot sınıfının üyeleri DRS40L ve DRS60L ile kçük parçaların montajı, transferi, paketleme, lehimleme, vidalama gibi birçok uygulama için ekonomik ve Pratik çözümler sunar. Yüksek hassasiyet ve tekrarlanabilirlik kriterlerini tam yetkinlik ile sağlayan DRS robotlar hzı ve dinamizm konusunda zirvededir.

 

Genel Özellikler:

Offline simulasyon yazılımı ile ofis ortamında uygulama geliştirerek, zaman tasarrufu sağlayabilir, daha hızlı ve güvenli uygulama geliştirebilirsiniz.

Programlama işlemi robot kumandası üzerinden yapılabildiği gibi robotun eksenleri el ile hareket ettirilerek robotun hareket noktalarını öğrenmesi sağlanabilir.

 

SCARA Robot Uygulamaları

Yükleme Boşaltma

Yapıştırma

Vidalama

Lehimleme

[:tr][:]